, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Řeka Moll, červenec

V neděli 22.7. vyrazila z Prahy 17tičlenná skupinka vodáků na rakouskou řeku Möll. Skupinu neodradila ani nepříznivá předpověď počasí a televizní zprávy o povodních v oblasti, kde se měla akce konat. Po večerním příjezdu do kempu ve městě Obervellach následoval ranní vodácký výcvik. Na slepém rameni řeky jsme rozdělily posádky, a provedli základní vodácký výcvik. Proběhla ukázka záchrany na divoké vodě a ujištění našich 4 vozíčkářů, že plavba po rozbouřené řece je bezpečná. Po obědě jsme vyjeli na první úsek řeky od přehrady po kemp. Sjeli jsme ,,pouze,, 8 km ale na konci každý vozíčkář absolvoval povinné cvaknutí. V peřejích jsme si vyzkoušeli, že řeka sice vypadá jednoduše, ale dostat se ze silného proudu není možné bez pomoci ostatních. Druhý den nás stejně jako první den probudilo sluníčko a relativně teplé počasí. Čekal nás dlouhý úsek řeky rozdělený do dvou částí. Lehčí z Winklernu na přehradu, měřící asi 18km. Pro odvážné pokračování z kempu po druhou přehradu. Jelikož byl den logisticky velice náročný, rozhodli jsme se v prostojích mezi přesuny uspořádat divadelní představení s názvem Krokodýl Dandie a delfín Filip v podání světoznámého herce Jarka. Odpoledne jsme vyrazili v počtu 6 lodí se 2 vozíčkáři na úsek z kempu po přehradu o obtížnosti WW-III. I přes silnou bouřku, která nás na vodě potkala jsme úsek zvládli bez větších problémů. Druhý den ráno nás vzbudil silný déšť. Jelikož vodákům déšť nevadí, vyrazili jsme na poslední nejdivočejší úsek řeky. Měřil asi 18km a jeli jsme ho necelé 2 hodiny. Začátek byl spíš o pádlování ale posledních 5km obrovské peřeje a dlouhé kaskády o obtížnosti WW-III. Hned po dojetí jsme se sbalili a odjeli směr Praha. Na závěr patří velké poděkování SVČ Pohořelice, které nám zapůjčilo veškeré vodácké vybavení a poklona všem účastníkům za uvědomění, že i když byli na Mollu, nebyli na mol jak bývá zvykem na českých ,,turistických,, řekách.


Více foto zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>