, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Na handbicích okolo Hradce

Lesy a louky v okolí Hradce Králové se staly útočištěm pro šest handicapovaných cyklistů, kteří se zúčastnili cyklistického kurzu, pořádaného občanským sdružením Sportability. Pro první letošní cyklistickou akci, která se uskutečnila v termínu od 31. května do 3. června poskytla dobré zázemí chatka v příjemném kempu Stříbrný Rybník v Malšovicích, nedaleko Hradce Králové. Odsud nadšení cyklisté na handbicich vyráželi se svými doprovody ve skupinkách, rozděleni podle výkonnosti. Pro zdatnější borce ale nebylo nepřekonatelných ani zdolání 60 Km za den. Terény v okolí Hradce jsou pro „amatérskou“ cyklistiku a sbírání kilometrů na začátku sezóny ideální. Jedná se totiž o rovinatý terén s příležitostnými mírnými a táhlými stoupáky, ale hlavně je snadné vyhnout se provozu na silnicích. Hned u kempu v Malšovicích začíná bohatá síť lesních cest a cyklostezek, na handbiku velmi dobře sjízdných. Pořízení vlastního handbiku je dosti nákladná záležitost, protože ceny základních modelů se pohybují okolo 100 000 Kč. Proto cyklistům, kteří nemají své vlastní kolo občanské sdružení Sportability handbiky na kurzech zapůjčuje. Touto cestou bych rád poděkoval našim partnerským organizacím Centrum Paraple a Černí Koně, se kterými si dlouhodobě materiálně vypomáháme. V neděli byl v Hradci Králové na programu jeden ze seriálu závodů horských kol Cyklomaraton Tour v rámci kterého naši kamarádi z již zmíněného sdružení Černí Koně pravidelně pořádají závody pro handicapované cyklisty. Jelikož mělo několik účastníků našeho kurzu od začátku plán v závodě startovat, v neděli dopoledne jsme na startu závodu na fotbalovém hřišti v Hradci nechyběli. Tam jsme se také potkali s dalšími lyžaři Sportability týmu Hankou Doležalovou a Michalem Vondráčkem. Na startovní čáře nakonec stálo sedm handbiků. Přesto, že v závodě startovalo cca 500 cyklistů, panovala pohodová a příjemná atmosféra. Profil traťe byl pro handbiky perfektní, většinou rovinaté šotolinové cesty, občas proložené táhlým, mírným stoupáním. Těžších míst v terénu, které jsou pro handbike špatně sjízdné, bylo na trati jen pár. Prostě hezký závod. A na kráse mu přidal i úspěch našich cyklistů Rudy Brojíra a Jirky Bajera, kteří přes několik desítek kilometrů “v rukou” za poslední dny na kurzu, obsadili v závodě druhé a třetí místo. Hanka potom brala třetí místo mezi holkami. Odpoledne jsme se ještě všichni sešli v kempu u naší chatky, druhá skupina, která nebyla na závodech “natočila“ slušných 60 Km. Loučíme se a těšíme se v červenci na další cyklistické akci.

ODKAZY:
www.cernikone.cz
výsledky závodů:
www.sport-base.cz/data12/hk/abs30.pdf

Fotogalerie cyklokurz

Fotogalerie závody

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>