, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

SPORTABILITY na NGO Market

SPORTABILITY v Národní technické knihovně

„Myslíme na všechny“ je název pro sportovně – kulturní akci, která proběhla paralelně s NGO Marketem 2012 – veletrhem neziskových organizací. Tento veletrh je každoročně pořádaný Forem 2000.. Letošní ročník veletrhu se uskutečnil 11. května v Národní technické knihovně , na Praze 6.
„Myslíme na všechny“, se konalo letos poprvé a jednalo se o akci určenou nejen pro návštěvníky veletrhu, ale pro všechny z Prahy 6 a širšího okolí. A když se řekne pro všechny, myslí se samo sebou, že i pro lidi s různými druhy hendikepu. Proto naše občanské sdružení SPORTABILITY bylo jako jeden z hlavních organizátorů u toho!

Celý program „Myslíme na všechny“ byl pojat ve sportovně – kulturním duchu a SPORTABILIY společně s MVP Agency a Městskou částí Prahy 6 pro návštěvníky připravili možnost vyzkoušet mnoho sportovních aktivit a v některých si dokonce zasoutěžit.

Každý si tak mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je jezdit na vozíku, zahrát si na něm basket, či florbal, nebo jak nevidomý hrají stolní tenis. Jednou z nejatraktivnějších aktivit byla jízda na handbiku, kterou si mohli všichni zájemci půjčit a ti odvážnější se pak přihlásili do závodu. K vyzkoušení byly také pomůcky, které SPORTABILITY používá při svých kurzech pro hendikepované lyžaře. Pro mnohé to byla první příležitost usednout do monoski, kartski, nebo dualski, ve kterých často vidí vozíčkáře lyžovat na sjezdovkách.

A protože to byla akce pro všechny, veškeré aktivity byly k dispozici i pro lidi, kteří měli to štěstí a žádným hendikepem netrpí. Například handbikových závodů se na přichystaném okruhu, vedle osmi vozíčkářů zúčastnilo také mnoho lidí bez hendikepu a dostali tak důležitou možnost vžít se do role sportovce který na normálním kole jezdit nemůže. Vítězům všech soutěží předala ceny paní starostka Městské části Prahy 6 Ing. Marie Kousalíková se svým zástupcem panem Petrem Ayeboua.

Další zajímavé zážitky mohli návštěvníci akce zažít na umělé stěně, slackline, nebo se podívat jak vypadá rugby na vozíku v podání profíků z Prague Robots, v čele s naším kamarádem, kmotrem českých ragbistů Davidem Lukešem.
Během celého dne probíhal na pódiu hudební a taneční program. V mezičasech jsme s partnery z Černých Koní a ragbisty prezentovali činnost našich organizací. Na pódiu se představil také mnohanásobný paralympijský medailista Jirka Ježek a řady SPORTABILITY zde hájil jeden z nejlepších českých hendikepovaných lyžařů Oldřich Jelínek.

Závěrem bych rád poděkoval našim dobrovolníkům, kteří nám pravidelně pomáhají a bez kterých bychom nemohli tuto, ani jiné akce zrealizovat. Poděkování patří také našim kamarádům z organizace Černí Koně, kteří během roku pořádají seriál závodů horských kol pro hendikepované a na realizaci akce se podíleli. Speciální poděkování patří společnosti MAKAK horolezecké stěny, kteří nám pomohli se zapůjčením a instalací horolezecké stěny. Díky také za spolupráci Centru Paraple, se kterým si vzájemně, dlouhodobě materiálně vypomáháme.

PARTNERSKÉ ODKAZY:
http://www.cernikone.cz/

http://www.makak.cz/

http://www.makak.cz

http://www.0praha6.cz/?hwuid=1340260015

http://www.mvp.cz/

http://www.forum2000.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>