, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Náš tým závodil ve švýcarském Pizol

Sportability tým paralympijských nadějí se o víkendu na přelomu března a dubna zúčastnil posledních závodů letošní sezóny ve Švýcarském Pizol. Vozíčkáři Kristýna Křenová a Michal Vondráček, pro které je letošní sezóna první závodní, vyrazili do Švýcarska především sbírat další zkušenosti ze závodních tratí. Oba závodníci v letošní sezóně na svých monoski absolvovali již jedny závody, v lyžařské hale v Langraafu. Původně měl tým v plánu ještě účast závodech v polské Czerna Gora, které však byly zrušeny. Letošní sezóna byla pro celý tým paralympijských nadějí zaměřená především na trénink a příležitostné sbírání závodních zkušeností bez důrazu na dosažené výsledky.

Na programu byl jeden závod v obřáku a jeden v slalomu. Pro Michala i Kristýnu se jednalo o první závod v obřáku v kariéře. Tým odjel už ve čtvrtek s jednodenním předstihem, aby využil možnost tréninku na závodní sjezdovce. V pátek ale panovalo velmi špatné počasí, poprchávalo a pro hustou mlhu nebylo možné na závodním kopci vůbec lyžovat. Den tým nakonec strávil docela kvalitním tréninkem obřáku na níže položeném kopci, kde mlha nebyla tak hustá.

První závodní den se počasí umoudřilo a za jasného počasí se dle původního programu jel obřák. Bohužel organizační zmatky zapříčinily, že start prvního kola byl odsunut, až těsně před polednem. Trať ještě první kolo vydržela a pro všechny závodníky byla docela slušná. Kristýna předvedla solidní jízdu, ve které ji zastavil až pád na rovině, čtyři brány před cílem. Kristýně se podařilo zvednout, první kolo dokončit a tím se nepřipravit o z tréninkového hlediska důležitý start v kole druhém. Michal bohužel v půlce tratě spadl také, ale stejně jako Kristýna se zvedl a dojel do cíle. Druhé kolo se pro velké zpoždění jelo ve stejné trati jako to první, kopec ale povolil a závodníky čekala v odpoledních hodinách těžká, děravá trať. Kristýna zvolila opatrnější jízdu a předvedla, že pokud neupadne, je schopna zajet konkurenceschopný čas. Dokončila tak svůj první obří slalom v kariéře. Michal již takové štěstí neměl, do závodu nastoupil dravě a stejně jako mnoho dalších závodníků, včetně favoritů závodu, dojel na velmi rozbitou trať.

Neděle si pro týmy znovu přichystala hustou mlhu, ve které nešlo závodit ani ve slalomu.
Po několikerém odkládání startu byl závod v půl jedenácté definitivně zrušen. Kdyby pořadatelé vydrželi trochu déle, o hodinu později šlo závodit. Je to škoda, Kristýna i Michal již mají ze slalomu závodní zkušenosti a na závod si věřili. Případný dobrý výsledek by jim pomohl do začátku příští sezóny. Pro zlepšení nálady tým využil dobrých podmínek na tréninkovém kopci a před odjezdem absolvoval alespoň kvalitní slalomový trénink.

Pro Sportability tým paralympijských nadějí se, i přes nepřízeň počasí, jednalo o důležitou akci. Kristýna a Michal získali další důležité zkušenosti, hlavně ze svých prvních závodů v obřáku. Dva kvalitní tréninkové dny přijdou vhod.

Nyní má tým, před letní přestávkou, na programu dvě dubnová soustředění na rakouských ledovcích. Kristýnu letos čeká maturita, takže stejně jako Míra Šperk musí květnové akce kvůli školním povinnostem vynechat. Pokud budou dobré podmínky, sejde se celý tým i s reprezentanty na společném soustředění na ledovci během léta.

Poděkování za pomoc patří také realizačnímu týmu ve složení: trenér Tomáš Lisý, servisák Jarda Stříž a fyzioterapeutka týmu Sylva Slavíková.

fotogalerie:
http://sportability.freecz.eu/?page_id=51&picasaViewAlbumId=ZavodyCHPizolBrezen2012%2C0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>