, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Aktuální dění závodů

23.2.

Dneska se konal první závod evropského poháru hendikepovaných lyžařů, v areálu Svatý Petr. Přípravy na svahu velice komplikovalo počasí, kdy od brzkých ranních hodin hustě pršelo. Přípravné čety přesto pilně pracovaly. Start závodu se odsunul na 11 hodinu, kdy již závodníci i svah byly připraveny.

Závodů se účastnily výpravy z mnoha evropských zemí. První závod byl podle plánu Super-G, kde sjezdaři dokazovali, že i s hendikepem se dají předvést velice pěkné sportovní výkony. Na svahu se předvedli monoski lyžaři, stending lyžaři a nevidomý lyžaři s jejich vodiči.

Mezi favority se  prosadil český špičkový monoski jezdec Miroslav Šperk, který nejrychlejším časem, k našemu velkému potešení, získal první místo sjezdu Super-G. K dalším českým reprezentantům patřili Oldřich Jelínek, Radim Kozlovský a Anna Kulíšková prvně vystupujicí v závodě evropského poháru.

K německým zástupcům, kteří chtěli předvést jejich lyžařské dovednosti a zasáhnout na první příčky patřila Andrea Rothfuss favoritka v stending lyžař disciplíně. Zajisté i Anna Schaffelhuber, Anna Lena Foster a Franz Hanfstingl předvedli krásné sjezdy.

Slovenští účastníci vynikají ve sjezdech nevidomých s vodiči a to především Henrieta Farkasová a Jakub Krako.

Počasí bohužel nepřálo a uspořádání dalších plánovaných závodů Super Kombinace a druhé Super G bylo zrušeno.

Zítra se můžeme těšit na závod Slalom, který se uskuteční v lyžařském areálu Stoh. Držme palce, ať je počasí na naší straně a naši  zástupci předvedou co nejlepší výsledky.

Výsledky dnešního závodu budou v nejbližších chvílích zveřejněny na IPC Alpine skiing

http://www.ipc-alpineskiing.org/news/2012_02_23_b.html

24.2. Slalom, lyžařský areál STOH

Druhý den evropského poháru bylo opět velice nepříznivé počasí a od brzkého rána silně pršelo. Koordinátoři, dobrovolníci a všichni ostatní pomocníci závodů zapojili veškeré usilí v přípravě sjezdovky, která byla pokryta těžkým a mokrým sněhem. Závod okolo desáté hodiny odstartoval. Závodníci podávali kvalitní výkony. Naši reprezentanti se neumístili na mredailových místech, ale Miroslav Šperk skončil na pěkném šestém místě.

25.2. Zrušený závod Obří slalom

Třetí závodní den se rýsoval optimističtěji. Ráno nepršelo, mraky se lehce rozestoupily a chvílemi ukázaly i kousky modrého nebe. Jenže teploty šli proti předešlým dnům dost dolů a z promoklé sjezdovky se stalo velké ledové kluziště. Na svah se připravily branky a čekalo se na rozhodnutí zda-li je bezpěčnostně přípustné závody zahájit. K našemu velkému zklamání se závody nepovolily. Proběhl úklid sjezdovky(stahování sítí, bannerů, branek), zázemí. Závodníci a dobrovolníci se mohli občerstvit připravenými dobrotami. Potom už následovalo konečné vyhlášení vítězného týmu závodů. Po sečtení bodů se na první pozici dostal slovenský tým, druhou příčku obsadil tým německý a třetí v pořadí byl tým rakouský. Závodníci se rozjeli ke svým domovům.
Dobrovolníci, kteří pomáhali našemu sdružení během závodů, ubytovaní v hotelu Harmonie, nedaleko Vrchlabí, večer společně zasedli k závěrečnému večírku. Pro dobrovolníky bylo nachystané malé občerstvení, pivečka co hrdlo ráčí a diplomy na památku. Tomáš Lisý s Hankou Malotinovou využili této příležitosti a vřele všem dobrovolníkům poděkovali.
Rádi bychom ještě jednou všem dobrovolníkům mnohokrát poděkovali za ochotu udělat si volno bez finanční odměny, pouze za stravu a ubytování. Dobrovolníci byly banda šikovných a schopných mladých lidí, kteří poskytli skvělou pomoc a navíc vytvořili veselou semknutou skupinu.
Milí dobrovolníci, bez Vaší pomoci by žádné závody nebyly. Děkujeme a doufáme, že to nebyla poslední vzájemná spolupráce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>