, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

EP Špindlerův Mlýn 2012

 

V termínu 21. až 25. února 2012 se ve Špindlerově Mlýně  odehraje pro Českou Republiku historicky poprvé závod Evropského Poháru handicapovaných lyžařů. Tuto velmi významnou sportovní akci organizuje občanské sdružení SPORTABILITY, které se aktivně dlouhodobě podílí na rozvoji sportu handicapovaných na všech výkonnostních úrovních. Právě lyžování handicapovaných je jednou ze stěžejních činností  občanského sdružení SPORTABILITY. Sdružení pořádá v průběhu roku  mnoho kurzů pro handicapované lyžaře a to jak začátečníky, tak již zkušené sportovce. Neméně důležitou náplní je ale příprava handicapovaných lyžařů  na závody. V současné době se ve Sportability týmu připravují na mezinárodní závody nejlepší čeští handicapovaní lyžaři a paralympionici a tým také čítá početnou skupinu mladých nadějných závodníků. Lyžování handicapovaných je v ČR velmi oblíbeným sportem s početnou základnou.

Naši reprezentanti se v posledních letech výrazně prosazují mezi světovou elitu tohoto náročného sportu a kvalitní mezinárodní závody úrovně Evropského Poháru v ČR chyběly. Především pro tyto reprezentanty, kteří směřují své úsilí na Paralympijské hry v Soči 2014, s cílem bojovat o medailové umístění, i pro další rozvoj lyžování handicapovaných v ČR, je uspořádání kvalitních závodů EP důležitým mezníkem.

Seriál závodů Evropského poháru je jednou z nejprestižnějších soutěží a s pravidelnou účastí nejlepších handicapovaných lyžařů světa. V sezóně 2011/2012 čítá seriál závodů EP celkem 7 podniků a organizátor ve Špindlerově Mlýně očekává několik desítek závodníků nejen z Evropy.

Pro tyto závody, pořádané pod patronací Svazu lyžařů ČR, si organizátor přizval ke spolupráci realizátory několika úspěšných podniků Světového poháru v alpském lyžování. Špindlerův Mlýn – dějiště závodů je pro tuto paralelu s vrcholnými závody lyžování nehandicapovaných a pro jeho ucházející bezbariérovost vhodným místem.

V rámci projektu organizátor zrealizuje v lyžařských areálech Špindlerova Mlýna Svatý Petr a Stoh čtyři závody Evropského poháru handicapovaných lyžařů. Jedná se o sportovce se zrakovým postižením a různými druhy tělesných vad, dále rozdělených mezi stojící závodníky a závodníky na monoski. Se sportovci do ČR přicestuje také několik desítek členů doprovodných týmů. Ubytování a zázemí závodu je situováno do hotelů Horal a Montana. Díky mediální podpoře ve formě tištěných i elektronických médií včetně televize bude mít akce velký přínos pro rozvoj lyžování, i sportu handicapovaných vůbec.

 Partneři

                                          

                                                

                             

                     

                                         

                      

                                   

 

Program IPC EP Špindlerův Mlýn 2012       21.2.2012 až 25.2.2012

21.2.2012        – příjezd 1. části účastníků (cca 1/3 až polovina)

- 20:00 captain meeting před tréninkem následujícího dne

22.2.2012        – od 7:00 do 9:30 trénink SG

- od 9:00 do 16:00  SL a GS trénink

- příjezd a ubytování zbytku účastníků (celkem cca 120 lidí, 75 závodníků)

- 20:00 1. captain meeting na hotelu Horal

23.2.2012        – závod Superkombinace

- vyhlášení vítězů po závodech v areálu Svatý Petr

- 18:00 2. captain meeting na hotelu Horal

24.2.2012        – závod GS v areálu Stoh

- 18:00 3. captain meeting na hotelu Horal

- slavnostní večer s vyhlášením vítězů na hotelu Horal s účastí partnerů a důležitých hostů

25.2.2012              – závod SL v areálu Stoh

- vyhlášení vítězů po závodech v areálu Stoh

- odjezd účastníků

Po ukončení akce budou organizátoři nadále pracovat na mediální propagaci závodů a sportu lyžování handicapovaných. Cílem je vytvořit v ČR prostředí pro opakovanou realizaci této důležité a velmi přínosné akce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>