, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
22nd Kvě2014

Jarní lyžařské kempy – Pitztal

by admin

Jarní lyžařské kurzy na ledovcích jsou po léta velmi oblíbenými a ne jinak to mu bylo letos. Během posledního dubnového a prvního květnového týdne jsme zorganizovali dva čtyřdenní kempy na ledovci Pitztal, kterých se zúčastnilo celkem 9 vozíčkářů lyžujících na monoski, Dulaski a Biski. Na obou kurzech se účastníci rekrutovali z různých výkonnostních úrovní, proto jsme vždy lyžovali rozděleni do dvou skupin a podle toho volili náročnost sjezdovky. Zdenka Tichého,  účastníka druhého kempu na Pitztal doprovodili manželka a jejich dvě děti. To nám vždy dělá radost, protože můžeme předat zkušenosti a naše „know how“ i rodinným příslušníkům, kteří se na příště mohou na hory vypravit i sami a nejsou závislí pouze na účasti na sportovním kurzu s ostatními vozíčkáři.

Dobré sněhové podmínky a známé prostředí na Pitztale jsme využili pro kombinaci těchto kurzů se soustředěním pro některé ze členů týmu paralympijských nadějí. David Nanke, Monika Valachová a Martin Kopeček se tak během čtyř dnů pobytu na soustředění věnovali pod dohledem trenéra Tomáše Lisého – především pilování techniky závodního obřákového oblouku. Na řadu přišlo také testování nového vybavení. Děkujeme  účastníkům za super atmosféru na obou akcích. Speciální dík potom patří všem dobrovolným asistentům, za jejich pomoc, bez které bychom naše akce nemohli realizovat.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>